پروژه محاسبات ابری و تحمل پذیری خطا

پروژه محاسبات ابری و تحمل پذیری خطا پروژه محاسبات ابری و تحمل پذیری خطا

دسته : کامپیوتر و IT

فرمت فایل : word

حجم فایل : 48 KB

تعداد صفحات : 69

بازدیدها : 1296

برچسبها : پروژه محاسبات ابری تحمل پذیری خطا

مبلغ : 2500 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه تحقیقاتی آشنایی با محاسبات ابری و تحمل پذیری خطا

تحقیق دانلودی آشنایی با محاسبات ابری و تحمل پذیری خطا

در این پروژه به بررسی انواع تحمل پذیری اشکال در رایانش ابری پرداختیم. در رایانش ابری ربلادرنگ، مدل ارائه شده طرح خوبی برای تحمل اشکال بوده و با استفاده از مکانیسم تصمیم سعی بر آن شده نودی با بالاترین قابلیت اطمینان انتخاب شود. در تحمل پذیری اشکال در ابر بهم پیوسته مدل ارائه شده مورد آزمایش واقعی قرار گرفته و مدلی ارائه شد که مبتنی بر گوناگونی بود. در رایانش ابری با تحمل پذیری اشکال بایزنتاین با منابع اختیاری برای بهبود قابلیت اطمینان از افزونگی استفاده شده است و برای سازگای محیط ابری با منابع اختیاری سعی شده نودهایی با خصیصه هایی بالایی همچون قابلیت اطمینان و کارایی انتخاب شود. در میان افزار با قابلیت تحمل اشکال سازگای قوی نسخه با استفاده از میان افزار بدون تغییر در برنامه کاربردی فراهم آمد. اندازه گیری کارایی نشان داد که این میان افزار با تاخیر کم سرویس دریافت پیام و سرویس های عضویت را تهیه کرده است. درسیستم رایانش ابری Multiple Slave مقایسه پذیری سیستم بهبود بخشیده شد و یک مدیریت اشکال کارا فراهم شد. و همچنین به روش های تحمل خطا و چالش های پیاده سازی تحمل خطا در رایانش ابری اشاره شده و ابزار مورد استفاده برای اجرای روش های تحمل خطا در رایانش ابری معرفی و در جدولی مقایسه شده است. همچنین معماری سیستم مجازی ابری بر اساس HAPROXy ارائه شده است. تحمل پذیری خطا بصورت اتوماتیک با برخورد خطاهای نرم افزارهای مختلف برای برنامه های کاربردی سرور در یک محیط مجازی ابر اجرا شده است. هنگامی که یکی از سرورها بطور غیر منتظره ای از دسترس خارج شود، اتصال بصورت خودکار به سرور دیگر منتقل می شود.

تحمل خطا یکی از نگرانی های عمده برای تضمین در دسترس بودن و قابلیت اطمینان خدماتی حیاتی و همچنین اجرای برنامه های کاربردی است. به منظور به حداقل رساندن تأثیر خرابی بر روی سیستم و اجرای صحیح و موفق برنامه های کاربردی، خرابی باید پیش بینی شده و فعالانه مدیریت و کنترل گردد. روش های تحمل خطا در واقع برای پیش بینی این خرابی ها و انجام یک اقدام مناسب قبل از خرابی می باشد. اگر چه تحمل خطا در سیستمهای توزیع شده موضوعی در گذشته بوده است که مجموعه وسیعی از الگوریتم ها برای تشخیص، شناسایی و اصلاح خطا ایجاد نموده اما می بایست این مفاهیم را در زمینه رایانش ابری دوباره مورد مطالعه قرارداد. در این بخش روش های تحمل خطای موجود در رایانش ابری بر پایه سیاست های تحمل خطا، چالش ها و ابزارهای مورد استفاده جهت پیاده سازی تحمل خطا در رایانش ابری مورد بحث قرار می گیرد و تحمل پذیری اشکال یکی از مهم ترین موضوع در بحث رایانش ابری است. نوع های مختلفی از تحمل پذیری اشکال وجود دارند که یکی از آنها تحمل پذیری اشکال در رایانش ابری بلادرنگ است. سیستم های بلادرنگ با داشتن امتیازاتی از قبیل ابزارهای محاسبات قوی از اهمیت بسزایی برخوردارند در رایانش ابری بلادرنگ استفاده از تودهای پردازشگر احتمال اشکال را بالامی برد و از طرفی چون سیستم های بلادرنگ از لحاظ ایمنی بحرانی هستند باید قابلیت اطمینان آنها افزایش یابد از اینرو تقاضا برای دستیابی به سیستم هایی با قابلیت تحمل اشکال در سیستم های بلادرنگ رو به افزایش است به همین ترتیب در تحمل پذیری اشکال بایزنتاین که مبحث مهمی در ابرهای بهم پیوسته و در رایانش ابری با منابع اختیاری است. مدلهای برای تحمل پذیری اشکال در اینگونه ابرها ارئه شده که در این مدل ها برای بهبود قابلیت اطمینان از افزونگی استفاده شده است و برای سازگاری محیط ابری با منابع اختیاری سعی شده نودهایی با خصیصه هایی بالایی همچون اطمینان و کارایی انتخاب شود به گونه ای که اگر چنین مدلهایی برای تحمل پذیری اشکال ارائه نشود سبب خسارتهای جبران ناپذیری می شود.

آشنایی با محاسبات ابری و تحمل پذیری خطا

سرویس محاسبات ابری چیست؟

ابر، تصویری است انتزاعی از شبکه ای عظیم و توده ای که حجم آن مشخص نیست، نمی دانیم از چه میزان منابع پردازشی تشکیل شده. ابعاد زمانی و مکانی یکایک اجزای آن نیز دانسته نیست، نمی دانیم سخت افزارها و نرم افزارها کجای این توده قرار دارند، اما آنچه را که عرضه می کند، می شناسیم. درست مثل برق! شما برای اینکه از وسایل و تجهیزات برقی در خانه یا محل کارتان استفاده کنید لازم نیست یک ژنراتور یا کارخانه برق در خانه تان داشته باشید، بلکه به ازای هزینه مشخصی برق را اجاره می کنید. حالا اگر مصارف برقی شما بیشتر و متفاوت تر باشند مثلاً می روید و از خدمات برق صنعتی استفاده می کنید در محاسبات ابری هم شرکت ها و سازمان ها و افراد دیگر برای نرم افزار، سخت افزار یا شبکه پولی پرداخت نمی کنند، بلکه توان محاسباتی و سرویس های نرم افزاری مورد نیازشان را خریداری می کنند...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید